Strona autora hitu wszech czasów
"Jesteś szalona"               

CO NOWEGO U MIRAGE?


Przebój lata 2010

Piosenka Kokoszka zajęła czwarte miejsce w plebiscycie na “Przebój lata 2010″.

Dziękujemy za wasze głosy

1. Akcent – Biorę urlop od Ciebie (20,5%)
2. Marcin Siegieńczuk – Po prostu kochaj (13,7%)
3. Effect – Żono jak bardzo Cię kocham (12,0%)
4. Mirage – Kokoszka (11,4%)
4. Boy – Męska rzecz (11,4%)
4. Classic – Wszystko się zmienia (11,4%)

Artykuł w przeciek.info

Zespół Mirage pionier muzyki Disco Polo Retro, również jeden z króli muzyki Disco Polo Millenium oraz Futuredisco.

Ostatnio zaskoczył nas produkcjami w duetach, m.in. pierwszy z Jorrgusem i drugi z Magdą Niewińską. Dziś przyszedł czas na odmianę nowego Disco Polo tj. Futuredisco i premierę utworu Mirage – Kokoszka, która niewątpliwie zaliczana jest do tego subgatunku muzycznego.

Charakterystyczne intro nawiązuje do połączenia muzyki Future-EBM z drugiej połowy lat 90, która popularna była w Norwegii i Kanadzie. Mirage dość umiejętnie stworzył dla muzyki Disco Polo swoją odmianę Futuredisco.

Być może był to zabieg nieświadomy i niecelowy, lecz niewątpliwie w historii muzyki XXI wieku jest to wielki przełom.

Będę nieśmiertelny?

Otrzymałem propozycję umieszczenia słów mojej piosenki JESTEŚ SZALONA w podręczniku szkolnym dla klasy 3 gimnazjum.Oto fragment listu:

Szanowny Panie(Pan Janusz Konopla)

 

    Uprzejmie informuję iż Grupa Edukacyjna S.A. (wydawca podręczników szkolnych) chciałaby wykorzystać w podręczniku szkolnym do kształcenia literacko – kulturowego “Klucze do kultury kl. 3 gimnazjum” słowa piosenki Pana autorstwa :Jesteś szalona.(dalsza treść listu do mego wglądu)

 

Dział Praw Autorskich
Grupa Edukacyjna S.A.

Chyba będę nieśmiertelny

"Jesteś szalona" w Playstation
  • Od dzisiaj jedną z najbardziej znanych piosenek disco polo – Boys “Jesteś Szalona” (sł. i muz. Janusz Konopla-czyli ja) – będzie można wraz ze znajomymi śpiewać w najnowszej odsłonie gry SingStar zatytułowanej “Wakacyjna Impreza”. To właśnie dzisiaj ma miejsce oficjalna premiera polskiej edycji gry z serii SingStar wydanej na konsole PlayStation.
  • SingStar jest popularną grą karaoke, w której gracze śpiewają do teledysków aby zdobyć punkty. Aby było to możliwe, gracze używają mikrofonów podłączanych przez USB do konsoli, która w tym samym czasie na ekranie telewizora wyświetla teledysk. Słowa piosenek są pokazywane na dolnej części ekranu. Gra porównuje śpiew gracza z oryginalną piosenką, właśnie to jest kryterium, według którego graczowi są przydzielane punkty.
  • Czuję się wyróżniony faktem, iż wydawcy gry postanowili wykorzystać właśnie moją piosenkę. Utwór wykonywany przez Marcina Millera znalazł się wśród utworów tak sławnych wykonawców jak Rihanna, Sugababes, Elton John, Varius Manx, Myslovitz, Kombi czy Kasia Cerekwicka.

SingStar to jedna z najpopularniejszych serii gier na PlayStation, która łącznie rozeszła się w ponad 12 milionach sztuk egzemplarzy na całym świecie.

Plebiscyt "Świry 2008"

 

  • 29 marca oficjalnie rozstrzygnięto plebiscyt organizowany przez studentów Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej, “Świry 2008″! Podczas gali, transmitowanej na żywo w TVP 2, statuetki odebrali m.in. Ędward Ącki, Dorota “Doda” Rabczewska oraz twórcy serialu “Włatcy móch”.
  • “Świry 2008″ przyznano w 7 kategoriach:

aktor, serial, muzyka, wydarzenie, kabaret, osobowość TV oraz super świr. Zwyciężyli w nich kolejno: Bogdan Kalus, Włatcy móch, Dorota “Doda” Rabczewska (za piosenkę “Katharsis”), dwa gołębie Agnieszki “Frytki” Frykowskiej, Mariolka (Kabaret Paranienormalni), Ędward Ącki i ponownie Dorota Rabczewska.

  • Nominacje w kategorii Muzyka

-Feel (A kiedy jest już ciemno)

-Dorota “Doda” Rabczewska (Katharsis)

-Maciej Silski (Póki jesteś)

-Boys (Jesteś szalona)

-Big Cyc (Bo z dziewczynami)

  • Jest mi niezmiernie miło, że piosenka, której jestem wyłącznym autorem muzyki i tekstu, znalazła się wśród wielkich przebojów polskiej muzyki w tak prestiżowym plebiscycie.Dla autora piosenki jest to wielki zaszczyt.Pozdrawiam

Janusz Konopla

 

?>

POLUB NAS NA FACEBOOKU
   NEWS // O NAS // TELEDYSKI // FOTO // WOKALISTKA // WESELA // PARTNERZY // WPISY FANÓW // KONTAKT
Copyright by MIRAGE (c) 2014, Wszelkie prawa zastrzeżone!